SUSTINA PREMIUM MOTOR OIL

Moderní technologie, mimořádné vlastnosti. Nadstandardní kvalita pro váš vůz. Motorové oleje určené pro úsporu paliva a šetrné k životnímu prostředí.

SUSTINA PREMIUM MOTOR OILV posledních letech jsme svědky intenzivního rozvoje šetření energií a nárůstu zájmu veřejnosti v oblasti vlivu emisí (např. oxidu uhličitého) na životní prostředí. Proto významné světové automobilky zvyšují rok od roku produkci vozů s certifikátem nízkých emisí a s úspěšným standardem pro úsporu paliva.

Ve snaze docílit vysoké účinnosti paliva byly s pomocí řady převratných technologií a inovativních konstrukcí vyvinuty nové motory. Rovněž u řady motorových olejů bylo díky snížení jejich viskozity dosaženo mimořádné úspory paliva. Mezi motorové oleje, s nimiž lze s úspěchem předpokládat nejen tyto výhody, ale i vysoký stupeň ochrany motoru, patří značka SUSTINA. SUSTINA představuje pro motor ideální olej, který prodlužuje průměrné dožití vozu a poskytuje mu vysoký výkon. Svoji kvalitou oleje SUSTINA překonávají běžné výrobky založené na originální technologii ENEOS.

ENEOS SuperGT depo
ENEOS SUSTINA dívky

SUSTINA je prémiový olej vytvořený pomocí moderních technologií WBASE a ZP, které ochraňují motor před usazeninami a skvěle se uplatňují při úspoře paliva po velmi dlouhou dobu. ZP technologie obdržela mnoho prestižních cen, jako například „Chemical Technology Award, 2011“ od Japonské chemické společnosti.

PŘÍZNIVĚJŠÍ
VISKOZITNÍ INDEX O 15%

DVOJNÁSOBNÁ ŽIVOTNOST
MOTOROVÉHO OLEJE

DELŠÍ ŽIVOTNOST
A ČISTOTA MOTORU

+ 2%
ÚSPORA PALIVA

SUSTINA je vytvořena kombinací technologií W BASE a ZP. W BASE je základový olej nejvyšší světové třídy. Viskozitní index tohoto oleje je asi o 15 % vyšší než u běžných syntetických základových olejů a je charakterizován jen malou změnou viskozity v závislosti na teplotě. Proto je v motoru výrazně snížen odpor proudění i za nízkých teplot. Koeficient tlakové ztráty třením je navíc přibližně o 5 % nižší než mají běžné základové oleje. Olej tak může především za vysokých tlaků výrazně snižovat viskózní odpor. SUSTINA spoléhá na technologii olejového základu W BASE, přičemž kombinace obou těchto vlastností vede k výrazné úspoře paliva.

W BASE technologie přináší vysoký viskozitní index základového oleje. Běžný syntetický základový olej je tvořen uhlovodíkovými molekulami s kruhovou strukturou. Při pohybu vykazuje tato struktura molekul tendenci zaklesnout se do sebe a zpomalit výsledný pohyb. Děje se tak především při nízkých teplotách oleje, kdy je jeho viskozita naopak poměrně vysoká.

ZP technologie je originální technologie ENEOS, která slouží k optimalizaci směsi vlastních aditiv ZP (dialkylfosfát zinku). Jako aditivum do běžných olejů je používán ZDTP (dialkylditriofosfát zinku), ačkoliv obsahuje škodlivou síru. Právě ZDTP je příčinou degradace motorového oleje způsobenou rozkladem kyseliny sírové uvnitř motoru.

Oleje značky SUSTINA jsou při své výrobě založeny na bázi ZP technologie s revolučním novým aditivem bez obsahu síry. Absence síry v této přísadě zamezí degradaci oleje a zvyšuje jeho odolnost vůči opotřebení. Motor tedy zůstává dlouhodobě čistý bez karbonových úsad.

SUSTINA srovnání s GF-4
SUSTINA detail pístu - vynikající ochrana

SUSTINA je vysoce výkonný motorový olej, který splňuje nejnovější vysoké standardy pro zážehové motory.

SUSTINA ZP technologie
ENEOS SUSTINA promo fotka