JXTG Nippon Oil & Energy Corporation

JXTG Nippon Oil & Energy Corporation je finančně stabilní, zajištěná a prosperující společností se sídlem v japonském Tokiu. JXTG Nippon Oil je významným producentem ropných produktů, které společně s širokou nabídkou doplňkových služeb nabízí po celém světě.

Logo JXTG Nippon Oil & Energy Corporation

Takto vybudovaná celosvětová sít důležitých partnerů umožňuje JXTG Nippon Oil vyrábět technologicky vyspělé motorové oleje a převodové kapaliny, které eliminují produkci emisí uhlíku, omezují spotřebu paliva a snižují opotřebení kritických komponentů.

Podstatnou součástí firemní kultury je důraz na používání moderních technologií šetrných k životnímu prostředí. V rámci širokého spektra veškerých našich aktivit bereme vážně společenskou zodpovědnost za trvale udržitelný rozvoj. Proto  neustále vyvíjíme nové produkty a inovujeme stávající služby tak, aby zákazníkům přinášely co největší užitek a současně byly vysoce kvalitní a maximálně ekologické.

ENEOS je obchodní značka pro výrobky vyráběné a prodávané JXTG Nippon Oil & Energy. Bohatá nabídka značky ENEOS zahrnuje nejkvalitnější maziva dostupná na dnešním trhu. Použitím těchto špičkových produktů dosáhnete výrazné úspory paliva, zvýšíte výkon motoru vozidla a díky vylepšeným čisticím účinkům při spalování také podstatně prodloužíte jeho životnost.

Čerpací stanice ENEOS v Japonsku
Tanker ENEOS SPIRIT

JXTG Nippon Oil & Energy Corporation je významná japonská ropná společnost s velmi dlouhou tradicí. Byla založena již v roce 1888 jako Nippon Oil a poprvé začala těžit ropu v roce 1914 v prefektuře Akita. Těžba ropy, uhlí a zemního plynu vždy představovaly základní kameny úspěšného podnikání a budoucí expanze firmy. Proto tato činnost nezůstala omezena jen na mateřské Japonsko, ale postupem času se rozšířila i do dalších států světa, jako je např. Vietnam, Malajsie, Singapur, Austrálie aj.

Dnešní JXTG Nippon Oil & Energy Corporation vznikla v roce 1999 sloučením s jinou japonskou korporací – s Mitsubishi Oil. V současnosti má tato společnost své pobočky po celém světě.Z hlediska dalšího rozvoje byl přelomový zejména rok 2005, ve kterém firma na trh přinesla ucelenou revoluční řadu motorových olejů pod značkou ENEOS.

JXTG Nippon Oil & Energy terminál Kiire
JXTG Nippon Oil & Energy rafinérie

Filozofie a mise firmy

Šetrné využívání přírodních zdrojů je pro nás naprosto klíčové. Nežijeme pouze současností, víme, že po nás přijdou nové generace. Generace našich dětí. Prostřednictvím výzkumu a inovací v oblasti energie a materiálů si proto klademe za cíl, abychom přispěli k dalšímu rozvoji lidské komunity na základě trvale udržitelného rozvoje.

Dodržování mravních principů při podnikání je pro nás samozřejmostí. S tímto přesvědčením vedeme veškeré obchodní aktivity tak, aby byly zcela v souladu s vysokou mírou etických zásad, s tradičními ctnostmi a hodnotami.

Věříme ve férové partnerství, a proto se zaměřujeme na spokojenost našich klientů. Jsme si vědomi vysoce konkurenčního prostředí, které je v současnosti charakteristická pro téměř každou oblast podnikání. Snažíme se naplnit představy a očekávání zákazníků. Již dlouhou řadu let jim přinášíme výrobky a nabízíme služby, s nimiž získávají podstatný náskok před konkurencí.

Řešení problémů je pro nás výzva. Dokážeme se poučit z vlastních chyb, nastalé problémy neodkládáme a řešíme je velmi pružně a efektivně. Díky tomu vyvíjíme a používáme nové nástroje a objevujeme neotřelé postupy a inovativní řešení pro současnost i budoucnost.

Směřujeme kupředu a nic nás nezastaví. Jsme si jistí, že i nadále bude naše společnost, založená na poctivé a profesionálně odvedené práce každého z našich zaměstnanců, nezadržitelně růst.